8 – 9 травня  – День пам’яті та примирення і перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

У 1939-1945 роках Україна була фактично полем бою у Другій світовій війні. На нашій землі полягло вісім мільйонів українців та інших народів, які воювали з нацистським режимом. Саме тому пам’ять та вшанування подвигу ветеранів, які героїчно боролися з гітлерівською армією і перемогли її, та всіх, кого торкнулась війна, – є моральним обов’язком українців.

Зараз, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором. Сьогодні це путінська Росія, яка посягає на нашу територіальну цілісність, намагається зруйнувати міжнародну систему безпеки і потенційно загрожує миру у всій Європі.

Ми відзначаємо День пам’яті та примирення і перемоги, бо серцем, душею та розумом відчуваємо, що найдорожчим є Мир, найсвятішою – Перемога в ім’я свободи і майбутнього Батьківщини. Розуміння цього нас єднає і робить сильнішими.

Тож саме цього року у ці два дні Україна має бути єдина як ніколи. Щоб не тільки разом з усією Європою вшанувати пам’ять полеглих у Другій світовій війні, а й вистояти перед тим жахом, який робить на наших землях росія.