День Гідності та Свободи

Моя Україна встала з колін,
Вона подолає всі стіни.
І стане країною серед країн,
Відродиться під час руїни.
Всі разом – ми сила, єдина сім’я!
Всі разом – майбутнє держави!
Зберемо насіння з святого зерна,
Розв’яжем важливі всі справи.
Давай допоможемо відсіч всім дать,
Щоб не позирали лукаві.
Нам кожному в світі треба сказать –
«Живем ми у вільній державі!»

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи з нагоди вшанування двох доленосних для країни події: Помаранчевої революції,  що розпочалася 22 листопада 2004 року та Революції Гідності – – акції студентів та громадських активістів, що розпочалася 21 листопада 2013 року, які стали історичними віхами вже новітньої незалежної України.

День Гідності та Свободи — нагадування про ту ціну, яку українці заплатили, коли відстоювали на Майдані своє право на чесні вибори та інтеграцію в європейське співтовариство. Наші серця сповнюються тривогою та болючими спогадами про пекельний листопад 2004-го й 2013 років. В той час наш народ сказав рішуче «ні» неправді, несправедливості, приниженню й безправ’ю. Люди з невимовною жагою боротьби за гідне життя вийшли на вулиці. Їхньою зброєю була віра, мужність і сила духу.

Помаранчева революція – масові акції протесту, активна фаза яких розпочалася 21 листопада та тривала до 8 грудня 2004 року. Вони стали реакцією громадян України, політичної опозиції та світової спільноти на масштабні фальсифікації результатів голосування на користь Віктора Януковича під час другого туру виборів президента України. Протести охопили всю країну. Епіцентром подій стало середмістя Києва – майдан Незалежності та Хрещатик. Основним посланням цих подій був рух за справедливість і правду та проти брутальної фальсифікації вільного вибору громадян.

Революція Гідності – масовий громадянський протест періоду 21 листопада 2013 – 22 лютого 2014 року, який тривав 94 дні і був викликаний незаконними/антиконституційними діями влади. Епіцентром подій став столичний майдан Незалежності та прилеглі вулиці: Хрещатик, Грушевського, Інститутська. Почався під євроінтеграційними гаслами, а згодом перетворився на тривалу кампанію громадянської непокори владному режиму Януковича проти корупції та порушень прав людини, яка засвідчила рішучість українців у питанні визначення демократичного та європейського майбутнього України, захисту національної ідентичності та державної незалежності.