На кривавому полі,
на горбочку край Крут
вітруганища голі
забігають в редут,
мертвим холодом стрілять,
світ шугають на смерть,
мов надіяться й вірять
відстояти цю твердь!

29 січня українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами.

Багато років героїчний вчинок гімназистів київських гімназій, студентів університетів ім. Святого Володимира та Українського Народного «залежувався» на скрижалях історії. І тільки з проголошенням незалежності України про нього стало відомо широкому загалу.

 29 січня 1918 року неподалік станції Крути, що на Чернігівщині, молоді добровольці прийняли нерівний бій з переважаючою силою професійного війська. Бій тривав 5 годин, що дозволило на два дні призупинити наступ на столицю. У полон потрапили і потім були розстріляні 28 юнаків. Їх з почестями перепоховали на Аскольдовій могилі в Києві.

І хоч подвиг Героїв Крут потім було забуто на багато десятиліть, події під Крутами увіковічені в пам’яті вдячних нащадків. Приклад самовіддачі, мужності, героїзму юних захисників незалежності Вітчизни надихає сьогоднішніх воїнів, які боронять суверенітет на Сході України. Вічна слава Героям! Пам’ятаймо їх подвиг!

Здобувачі освіти нашого центру прийняли активну участь в виховних заходах з нагоди річниці бою під Крутами

Тематична виставка-інсталяція у бібліотеці “Крути – і сум, і біль, і вічна слава України…”

Учнівський флешмоб пам’яті “Крути… Там соколи юні у вічність пішли…”

Виставка стіннівок та плакатів “Лицарство Крут! Ваш чуєм зов – невтомно далі йти!”